Łojotokowe zapalenie skóry

Dermatologia dziecięca to niezwykle istotna gałąź dermatologii. Leczenie dermatologiczne dzieci jest często zupełnie inne niż u dorosłych.

 

W Klinice Broccy szczególną troską otaczamy najmłodszych pacjentów, mogących spędzać bezstresowo czas w oczekiwaniu na wizytę. Po wizycie dzieci otrzymują,, nagrodę dzielnego pacjenta, dzięki którym czują się docenione i chętnie wracają na kolejne wizyty. Konsultacje z zakresu dermatologii dziecięcej przeprowadza dr Joanna Kowalska-Brocka- wieloletni asystent w Klinice Dermatologii , Dermatologii Dziecięcej W.S.S im Biegańskiego w Łodzi.

 

Dermatolog dziecięcy diagnozuje,  stosuje profilaktykę i leczy choroby dermatologiczne u noworodków, dzieci i młodzieży (do 18 roku życia). Skupia się nie tylko na leczeniu chorób skóry, ale też przydatków, czyli włosów i paznokci. Najczęściej występującymi chorobami skórnymi u dzieci są trądzik pospolity, atopowe zapalenie skóry  oraz coraz częściej brodawki wirusowe (potocznie nazywane ,,kurzajkami). Dermatolog dziecięcy  wykonuje także zabiegi mikrochirurgiczne, kriochirurgicznych a także biopsje skóry. Różnorodność powszechnie występujących zmian skórnych ma podstawowe znaczenie w rozpoznawaniu wykwitów skórnych u dzieci.

 

Kiedy udać się do dermatologa z dzieckiem?

Wszystkie objawy dermatologiczne u dziecka powinny skłonić do jak najszybszej wizyty u  lekarza specjalisty, bo często niezwykle istotne jest szybkie rozpoczęcie terapii.

Rodzice powinni oglądać nie tylko skórę dziecka ,ale także  błony śluzowe i przydatki. Wszystkie zmiany, które samoistnie nie ustępują po kilku dniach, powinny zakończyć się wizytą u lekarza dermatologa. Nie należy też lekceważyć wszelkich zmian koloru, kształtu i wielkości istniejących już wcześniej zmian skórnych. Niepokój rodzica powinno wzbudzić „drapanie” dziecka czy utrzymujące się wykwity na skórze.

 

Wizyta z dzieckiem u dermatologa dziecięcego

Dziecko powinno wcześniej dowiedzieć się o wizycie u dermatologa. Należy mu także wyjaśnić jak będzie przebiegała wizyta, albo ewentualny zabieg. Należy  dochowywać szczególnej staranności w pilnowaniu wizyt kontrolnych, nawet wtedy, kiedy następują zmiany na lepsze i może się wydawać, że już nie będą potrzebne. Alarmujące jest też nasilenie objawów pomiędzy wizytami. Wtedy również należy zgłosić się do lekarza, niezależnie od zaplanowanej wizyty.

Dane kontaktowe

Klinika Broccy

 

Opatowska 9
28-210 Bogoria

 

Lokalizujemy się na trasie wojewódzkiej 757 między Staszowem a Opatowem.

 

Odległości od miast:

35 minut – Kielce, Starachowice, Pińczów
40 minut – Mielec, Busko Zdrój
45 minut – Tarnobrzeg
35 minut – Sandomierz
35 minut – Ostrowiec Świętokrzyski, Chmielnik
20 minut – Szydłów, Opatów
15 minut – Staszów, Raków

Rejestracja dla pacjentów

telefoniczna: +48 604 496 509

Poniedziałek – Piątek od 10:00 – 21:00

Sobota od 10:00 do 15:00

Niedziela nieczynna

Filia w Łodzi

Medical Margaret Spa

 

ul. Prądzyńskiego 103a (wjazd od ul. Zamorskiej)
93-478 Łódź

Rejestracja dla pacjentów

telefoniczna: 42 683 12 68

Poniedziałek – Piątek od 10:00 – 21:00

Sobota od 10:00 do 15:00

Niedziela (tylko basen): 11.00-18.00

Formularz kontaktowy