Peelingi lekarskie

W Klinice Broccy pracujemy na peelingach lekarskich znanych i cenionych przez dermatologów na całym świecie laboratoriów hiszpańskich Mediderma, Mesoesthetic i włoskich Promoitalia .Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarza dermatologa dr Joannę Kowalską- Brocką.Peeling dobierane są do rodzaju cery i jej problematyki podczas konsultacji lekarskiej. Często poza leczeniem  farmakologicznym dr Brocka zaleca metody wspomagające leczenie min. peelingi medyczne.

        ACNELAN- więcej niż peeling – przełomowa metoda w leczeniu trądziku pospolitego

Tradzik zwyczajny jest najczęstszą choroba skóry. 80-90% populacji przechodzi w życiu „incydenty” trądzikowe.   Powyżej 25 roku  życia trądzik na twarzy występuje u 54% kobiet i 40% mężczyzn.

U większości chorych zmiany ustępują w ciągu 4-5 lat ,lecz u niektórych  osób mogą się utrzymywać nawet ponad 10 lat. Dlatego tak ważne jest szybkie i skuteczne  włączenie właściwego leczenia dermatologicznego.

Etiopatogeneza tej choroby jest wieloczynnikowa.   Obecnie uważa się ,że zanim pojawią się pierwsze zmiany skórne dochodzi do procesów immunologicznych. Komórki układu odpornościowego skóry pojawiają się w obrębie jednostki włosowo-łojowej  poczym dochodzi do aktywacji cytokin zapalnych w efekcie czego następuje:  proliferacja keratynocytów zaburzenia rogowacenia  ujść jednostek włosowo-łojowych, kolonizacja gruczołów łojowych przez Propionibacterium Acnes

W każdym przypadku   lekarz dermatolog prowadzący pacjenta z trądzikiem musi dostosować swoją terapie indywidualnie do pacjenta, uwzględniając jego aktualny stan kliniczny i opierając się na aktualnych doniesieniach naukowych.

W terapii trądziku bardzo istotne jest:

– wieloaspektowe podejście do problemu trądziku,

– rozpoczęcie terapii od momentu zaobserwowania pierwszych objawów,

– konsekwencja w leczeniu.

Zazwyczaj poprawa po leczeniu dermatologicznym widoczna jest ok. 6-8 tyg. po rozpoczęciu terapii, z zaznaczeniem, że w pierwszym etapie terapii może wystąpić nasilenie.

ACNELAN NAJNOWSZA DERMATOLOGICZNA TERAPIA WIELOCZYNNIKOWA W TRĄDZIKU POSPOLITYM

Acnelan jest nową dermatologiczną terapią wieloczynnikową z zastosowaniem kompleksu czynników aktywnych działających na wszystkie elementy patogenezy trądziku

W  skład  Acnelan multifactor mask  wchodzi:

– m.acne complex – opatentowany kompleks substancji aktywnych oddziałujący na wszystkie elementy patogenezy trądziku  w którego skład wchodzi:

  • kwas salicylowy (działa komedolitycznie, keratolitycznie, przeciwzapalne, bakteriostatyczne, zwiększa stopień penetracji innych substancji aktywnych)
  • kwas migdałowy (działa antyseptyczne, złuszczająco, bakteriostatycznie i bakteriobójczo oraz  rozjaśniająco)
  • kwas szikimowy  (działa seboregulująco,  przeciwzapalnie, bakteriostatycznie i bakteriobójczo)
  • sodium lepargilate  Inhibicja 5-alfa-reduktazy (działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze, keratolityczne)

-bexaretinyl complex – retinoidy o działaniu terapeutycznym w obrębie jednostki włosowo – powodują supresję  gruczołów łojowych oraz działają keratolitycznie, przeciwzapalnie.
– siarka

– kaolin.

Serum pozabiegowe – uszczelniające pory powoduje przedłużenie działania terapii i ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych  zawiera miedż, cynk, aloes.

,,Acnelan jest najnowszą,  najbardziej kompleksową zewnętrzną kuracją przeciwtrądzikową, która:  leczy istniejące zmiany ,powikłania potrądzikowe (działanie objawowe)  oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian (działanie przyczynowe). Jest to złożona terapia składającą się z kuracji w gabinecie lekarskim  i profesjonalnej pielęgnacji  objawów  w domu. Przy bardzo nasilonym trądziku  grudkowo-krostkowym  często należy włączyć leczenie farmakologiczne natomiast  Acnelan będzie terapią wspomagającą i przyśpieszającą proces leczenia.  Peeling medyczny Acnelan zawiera bardzo wartościowe składniki lecznicze takie jak kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy , lepargilat sodu, a co najważniejsze  bexaretinyl complex –retinoidy  powodujące supresję gruczołów łojowych oraz działają keratolitycznie,  normalizują keratynizację powodując opróżnianie ujść mieszków włosowych z mas rogowo-łojowych zapobiegając powstawaniu pierwotnych zmian czyli mikrozaskórników.

Mechanizm działania Acnelanu skutecznie leczy i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych i po trądzikowych o różnej etiologii i różnym stopniu nasilenia objawów.

Polecam wszystkim pacjentom zmagającymi się z problemami trądziku zwykłego’’.

Dr Joanna Kowalska-Brocka

Specjalista dermatologii 
Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Linia RETISES CT
Yellow Peel złota perła medycyny estetycznej. Jeden z najpopularniejszych peelingów w medycynie estetycznej.
Jest to preparat o wysokiej skuteczności zawierający duże stężenie retinolu i witaminy C (substancji o działaniu odmładzającym) oraz kwasu mlekowego (działającego nawilżająco). RETISES CT usuwa martwe komórki naskórka i jednocześnie stymuluje odnowę komórkową oraz syntezę białek , a także zwiększa ilość NMF (naturalny czynnik nawilżający). Jest silnie działającym na skórę peelingiem odmładzającym.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Linia MELASPEEL 
Peelingi melaspeel zawierają mieszaninę alfa hydroksykwasów (mlekowy, cytrynowy), rezorcynol i kwas salicylowy oraz substancje depigmentacyjne takie jak hydrochinon. Peeling ten redukuje zaskórniki, spłyca zmarszczki, wygładza i zmiękcza skórę, redukuję nadmierną aktywność łojową skóry oraz łuszczenie się naskórka, a także wpływa na przebarwienia skóry poprawiając jej koloryt. Główne wskazania:
– trądzik pospolity (po wcześniejszym leczeniu farmakologicznym),
– łojotokowe zapalenie skóry (także w połączeniu z  leczeniem dermatologicznym),
– blizny potrądzikowe,
– trądzik torbielowaty.

Linia AZELAC
Azelac zawiera 20 % kwasu azelainowego oraz wyciąg z ostropestu plamistego (substancje, które redukują rumień skóry). Ponadto Azelac zawiera 3 % kwasu mlekowego działającego nawilżająco na skórę. Kwas azelainowy zawarty w Azelacu zmniejsza wydzielanie łoju, działa przeciwbakteryjnie, wyrównuje koloryt skóry oraz reguluje nadmierne rogowacenie. Główne wskazania:
– trądzik różowaty,
– trądzik pospolity,
– skóra tłusta,
– skóra naczyniowa,
– zapalenie mieszków włosowych.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Linia FERULAC

PEELINGI LEKARSKIE
 NOWOŚĆ!

FERULAC VALENCIA PEELWYJĄTKOWA SKUTECZNOŚĆ ANTY-AGING POTWIERDZONA W BADANIACH KLINICZNYCH

Promieniowanie słoneczne wpływa destrukcyjnie na skórę, prowadząc do szybszego  się takich objawów klinicznych, jak zmarszczki, bruzdy czy przebarwienia.

Całorocznym zabiegiem, zapobiegającym skutkom fotostarzenia jest DNA Recovery Peel, oparty na potwierdzonym działaniu kwasu ferulowego oraz enzymach naprawczych DNA. Jesienią i zimą warto jednak zastosować Ferulac Valencia Peel.

Zdjecie1

W formule FERULAC VALENCIA PEEL wykorzystano zjawisko synergii 4 kwasów: trójchloroctowego (TCA), ferulowego, salicylowego oraz 3-O-etylo-askorbinowego. Takie połączenie wykazuje bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe, inicjując syntezę włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu jędrności, elastyczności i nawilżeniu

Kwas salicylowy rozpuszcza blaszki lipidowe pomiędzy korneocytami, otwierając drogę do głębszych warstw naskórka dla TCA i witaminy C.

Kwas ferulowy, silnie absorbuje UV i może przeniknąć bardzo głęboko, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepszą fotoprotekcję.

Połączenie go z kwasem 3-O-etylo-askorbinowym to większa stabilność tej pochodnej witaminy C, ale również podwójne działanie antyoksydacyjne.

Kwas ferulowy i witamina C, dodatkowo wspomagane przez alfa-arbutynę, wykazują działanie depigmentujące -leczące przebarwienia poprzez hamowanie tyrozynazy. 

Ferulac Valencia Peel posiada wszystkie niezbędne właściwości, aby walczyć z objawami fotostarzenia, a możliwość zakończenia zabiegu użyciem preparatów z retinolem dodatkowo wzmacnia jego działanie przeciwzmarszczkowe i depigmentujące, czyniąc go skutecznym narzędziem w walce z objawami fotostarzenia.

 

DNA RECOVER PEEL- PEELING ZALECANY W OKRESIE LETNIM – OCHRONA DNA SKÓRY

Czy latem nie powinno się robić peelingów chemicznych?

To nie do końca prawda. Wszystko zależy od tego, jaki kwas wykorzystujemy. Niektóre z nich nie tylko można – ale nawet trzeba robić właśnie o tej porze roku.

Wszystko zależy od tego, z jakim kwasem mamy do czynienia. Okazuje się, że niektóre z nich w ogóle nie powodują złuszczania (lub jest ono bardzo niewielkie), a do tego są wręcz zalecane w okresie letnim, bo wzmacniają ochronę skóry przed słońcem i działają jak swoisty filtr UV. Takie właściwości ma kwas ferulowy, który jest głównym składnikiem DNA RECOVER PEEL

Oprócz ochrony przed promieniowaniem słonecznym, zabieg ten neutralizuje również wolne rodniki i blokuje proces fotostarzenia, którego oznakami są zmarszczki, opadający owal, przebarwienia na  twarzy

DNA Recovery Peel to peeling oparty na kilku aktywnych składnikach, między innymi aminokwasach, cynku, retinolu i kwasie ferulowym. 

Kwas ferulowy neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia fotoochronne działanie witamin C i E, które naturalnie występują w naszej skórze,a jednocześnie wit C w  formie Cpeel  jest  stosowana  podczas zabiegu. 

Zdjecie2

Badania naukowe dowiodły, że zawarta w peelingu mieszanka tych składników – aż ośmiokrotnie zwiększa to, co w dermatologii określa się jako MED, czyli minimal erythema dose- minimalną dawkę rumieniową.Dzięki temu nasza skóra staje się bardziej odporna na promieniowanie UV – i tym samym wolniej przebiegają procesy starzenia chroniąc  skóre  przed jej nowymi uszkodzeniami słonecznymu  oraz minimalizuje, te które już powstały. Pod jego wpływem nasz organizm pozbywa się zmutowanych komórek, które mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów.

 

 

 

PEELING PQ AGE- Peeling bankietowy- jedyny peeling bez widocznego złuszczania

PQ Age to nowy peeling 
powstały dzięki wnikliwym badaniom, których celem jest wyjście naprzeciw potrzebom rynku stale poszukującego co raz to mniej  inwazyjnych zabiegów.

Innowacyjny, bezpieczny i łatwy w użyciu peeling do liftingu i rewitalizacji skóry.

 

 

Najnowszy front w dziedzinie nieagresywnej regeneracji tkanek

Nowa formuła peelingu opracowana dla następujących zastosowań:

– nieurazowa biorewitalizacja
– regeneracja tkanek
– usuwanie niedoskonałości skóry
– delikatny lifting
– leczenie skóry wrażliwej i delikatnej

PQ Age gwarantuje natychmiastowe ujędrnienie skóry

PQ Age: Co to jest?

PQ Age stanowi mieszankę kwasu trichlorooctowego ustabilizowanego 
w określonej ilości nadtlenku mocznika, zdolną do wywołania silnej reakcji regeneracyjnej w najgłębszych warstwach skóry właściwej w sposób, 
który jest łagodny i przyjemny dla skóry.

PQ Age jest zarejestrowany jako wyrób medyczny.

 

 

 

 

Ograniczenia i komplikacje 
związane z produktami do peelingu.

Wykorzystanie kwasów pojedynczo lub w mieszance stanowi uznaną praktykę, której wyniki są pewne, jednak wynika z niej kilka problemów związanych  z wyborem pacjenta oraz efektami po zastosowaniu.

– silne podrażnienie po zastosowaniu
– nadmierne złuszczanie się skóry
– można stosować tylko w okresach bezsłonecznych
– pojawianie się przebarwień
– niezadowalające wyniki

PQ Age rewolucjonizuje stosowanie peelingu, 
gwarantując głęboką stymulację skóry.

PQ Age: składniki

– kwas trichlorooctowy (TCA) w stężeniu od 34 %
– nadtlenek mocznika (CH6N2O3) w stężeniu do 5 %
– koenzym Q10 (Co Q10) w stężeniu do 5 %
– kwas kojowy w stężeniu 10 %

Kwas trichlorooctowy jest środkiem znanym  w medycynie estetycznej. 
Odkryty w latach 20-tych jest używany jako środek złuszczający,
zdolny do wywołania silnego efektu złuszczenia oraz intensywnej stymulacji skóry właściwej, szczególnie fibroblastów i kolagenu.

W zależności od stężenia użytej mieszanki, efekt może być mniej lub bardziej intensywny.

Przy stężeniach od 15 do 25 % roztwór TCA wywołuje powierzchniową koagulację białek 
i łagodne odwarstwienie naskórka (lekki peeling powierzchniowy).

Przy stężeniach od 25 do 35 % roztwór TCA wywołuje całkowite złuszczanie naskórka (średnio-głęboki peeling).

Przy stężeniach powyżej 35 % koagulacja białek naskórka jest zdeterminowana przez
stan zapalny, który może sięgnąć tkanki podskórnej (peeling głęboki).

 

 


PQ Age: synergia
Dzięki szczególnemu połączeniu TCA oraz nadtlenku mocznika, PQ Age nie powoduje uszkodzeń naskórka.

Związek uzyskany na skutek reakcji między TCA i Nadlenkiem Mocznika znacznie zmniejsza siłę działania kwasu TCA. Dzięki temu, komórki naskórka pozostają niezmienione (najsilniejszą reakcją do jakiej może dojść na tym poziomie jest złuszczenie płatowate)

Tylko w momencie osiągnięcia poziomu skóry właściwej uwalnia się TCA i uaktywnia się jego funkcja denaturacyjna.

Połączenie tych różnych substancji daje niezwykle skuteczny i silny związek, 
który może:
zwiększyć przenikalność kwasu trichlorooctowego przez błonę komórkową
zdenaturować białka skóry właściwej w szybki i precyzyjny sposób
zwiększyć utleniające działanie nadtlenku wodoru uwalnianego przez 
nadtlenek mocznika, który nadaje pilingowi  właściwości wybielające
pozwala na bezpośrednie utlenianie białek błonowych i skórnych
pozwala uzyskać szybki i bezpieczny efekt

 

 

 

PQ Age: formuła

W rezultacie:

– otrzymujemy natychmiastowy efekt zwiększenia napięcia skóry
– poprawia się plastyczność skóry
– mamy możliwość stosowania kuracji o każdej porze roku
– możemy stosować kurację przy wszystkich rodzajach skóry
– następuje silne działanie antywirusowe i antybakteryjne

Wskazania
– rewitalizacja twarzy, szyi i dekoltu
– rewitalizacja ud, ramion i biustu
– rozstępy
– trądzik
– nowe blizny
– przebarwienia skóry

Przeciwwskazania
– podrażniona skóra
– zapalenie skóry
– uczulenie na którykolwiek ze składników
– ciąża i karmienie piersią
– opryszczka pospolita w fazie aktywnej

Dane kontaktowe

Klinika Broccy

 

Opatowska 9
28-210 Bogoria

 

Lokalizujemy się na trasie wojewódzkiej 757 między Staszowem a Opatowem.

 

Odległości od miast:

35 minut – Kielce, Starachowice, Pińczów
40 minut – Mielec, Busko Zdrój
45 minut – Tarnobrzeg
35 minut – Sandomierz
35 minut – Ostrowiec Świętokrzyski, Chmielnik
20 minut – Szydłów, Opatów
15 minut – Staszów, Raków

Rejestracja dla pacjentów

telefoniczna: +48 604 496 509

Poniedziałek – Piątek od 10:00 – 21:00

Sobota od 10:00 do 15:00

Niedziela nieczynna

Filia w Łodzi

Medical Margaret Spa

 

ul. Prądzyńskiego 103a (wjazd od ul. Zamorskiej)
93-478 Łódź

Rejestracja dla pacjentów

telefoniczna: 42 683 12 68

Poniedziałek – Piątek od 10:00 – 21:00

Sobota od 10:00 do 15:00

Niedziela (tylko basen): 11.00-18.00

Formularz kontaktowy